Informace o společnosti Gabel - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Informace o společnosti Gabel

Společnost GABEL byla založena v roce 1956 Galdinem Beltramellem, uznávaným sportovcem a lyžařem. Od svého založení vyrábí lyžařské, turistické a vycházkové hole. Soustavné inovace řadí GABEL na přední světové místo v oboru a to jak v oblasti technologie, tak i úrovni grafického designu.

Cílem výzkumu a vývoje ve firmě GABEL je neustále zdokonalovat veškeré výrobky a proinovační strategie společnosti je jedním z důležitých faktorů, proč si hole GABEL oblíbili zákazníci v 38 zemích světa. Zájem o hole GABEL vyvolal i potřebu otevřít v České republice ve Vsetíně druhý výrobní závod.

V roce 1997 GABEL představil na veletrhu Outdoor ve Friedrichshafenu kompletní kolekci teleskopických trekingových a turistických holí a od té doby jsou trekingové hole GABEL distribuovány po celém světě a patří mezi ty nejkvalitnější výrobky v této oblasti. Outdoorová sekce je v současnosti obratově nejsilnější částí portfolia Gabel.
 
V Itálii zaujímá pochopitelně GABEL první místo v prodeji lyžařských holí. Design a kvalita "Made in Italy" je to, co GABEL zviditelňuje, proč je GABEL synonymem špičkové kvality lyžařského příslušenství. Každá nová sezóna je pro GABEL výzvou představit ještě lepší a komplexnější kolekci lyžařských holí, helem, brýlí a rukavic.
 
V celosvětovémm měřítku se firma GABEL řadí na přední místo v prodejích holí pro Nordic Walking.
Úcta k přírodě a hledání harmonické koexistence jsou hlavními prioritami při zavádění nových technologií. Speciální péče je ve firmě GABEL věnována otázkám recyklace odpadů, využití druhotných surovin ve výrobě, soustavnému snižování emisí a snižování energetické náročnosti výroby. GABEL v současnosti využívá fotovoltaické zdroje k částečnému pokrytí elektrické energie potřebné pro výrobu. Jsme pevně přesvědčeni, že jakákoli lidská i profesionální aktivita ve vztahu k příropdě i přirodním zdrojům musí být založena na etickém a odpovědném přístupu. Je to naše jediná správná volba.