BOTY LOWA jsou od roku 2013 širší - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

BOTY LOWA jsou od roku 2013 širší

Vývojové laboratoře LOWA soustavně sledují vývoj tvaru nohy evropské populace. Vychází se nejen z reakcí zákazníků při zkoušení, tedy zpětné vazby přes prodejny, ale cíleně se provádí 3D skenování nohy u statisrticky významných skupin populace.
Závěry z tohoto průzkumu jasně prokazují, že za uplynulých 10 let se významně změnil tvar nohy evropské populace. Tato změna se dotýká nejen půdorysné šířky chodidla, ale i výšky nártu. Obvod nohy měřený kolmo na směr chůze v oblasti palcového kloubu se prodloužil.
Na základě těchto závěrů se LOWA rozhodla přikročit ke změně kopyt, na nichž se boty tvarují. To si vyžádalo také změnu vysekávacích šablon pro jednotlivé díly svršku obuvi.
Tato fiínančně i časově náročná změna byla provedena tak, že veškerá lepená obuv, tedy obuv z kolekcí ALPIN, BACKPACKING a TREKING, je od sezóny jaro/léto 2013 již vyráběna na těchto nových kopytech. Paralelně se touto změnou standardního střihu se tyto změny týkají i rozšířených modelů WXL, zúžených modelů S a nadměrných velikostí Extra.
Model ALBULA GTX (dámský model z kolekce TREKING) byl na základě testování a reakcí zákaznic ještě o trochu více rozšířen, a proto byl i přejmenován na MAURIA GTX, aby nedocházelo na prodejnách k záměnám díky vysoké podobnosti vzhledu obou modelů.