Novinka pro léto 2016 – LOWA INNOX EVO LO - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Novinka pro léto 2016 – LOWA INNOX EVO LO

LOWA INNOX EVO je multifunkční bota pro rychlý pohyb v terénu zcela revoluční konstrukce. Hodí se nejen pro běh (Trail Running), ale I Nordic Walking a Outdoor Fitness.  Největší předností této boty je vysoká životnost, daná nejen konstrukcí a technologií výroby, ale také zcela inovovaným materiálem zajišťujícím odpružení.

LOWA DynaPU® byl vyvinut ve spolupráci s chemickým koncernem BAYER a jedná se o vstřikovaný pěnový polyuretan s mimořádně nízkou objemovou hmotností. Mezipodešev z tohoto materiálu poskytuje dokonalé odpružení a zachovává si životnost běžného polyuretanu, tedy 7-11 let. Většina běžeckých bot do terénu používá k odpružení kvůli nízké hmotnosti EVA pěnu, která průměrně vydrží 3.000 km. Nový polyuretan LOWA DynaPU® ale umožňuje vyrobit botu, která je při stejném odpružení těžší pouze o 35-45 g oproti botě s EVA.

Boty s polyuretanovou mezipodešví jsou vyráběny bez lepení vstřikovanou technologií. Oproti lepené sendvičové konstrukci podešve bot s EVA odpružením nabízí vstřikovaná technologie výrazně vyšší kvalitu spojení pryžového běhounu, mezipodešve a svršku boty.

Patentovaná technologie vstřikování LOWA MONOWRAP® umožňuje vytvořit na svršku boty stabilizační a ochranný polyuretanový rám, což výrazně zvyšuje stabilitu boty a zajišťuje bezpečný běh i ve velmi členitém terénu. Navíc technologie LOWA MONOWRAP® umožňuje snížit hmotnost pryžového běhounu.

Všichni, kdo trénují běháním v terénu, tak mají nyní možnost mít kvalitní botu s dlouhou životností.

V prvním čísle SVĚTA OUTDOORU (1/2016) v příloze SVĚT BĚHU najdete recenzi bot LOWA INNOX EVO LO.

Přehled parametrů:
Pánské provedení velikosti 6,5 – 13 (UK)
Dámské provedení velikosti  3,5-9 (UK)
Hmotnost: 365 g/půlpár vel.8(UK), resp. 325 g/půlpár vel.5(UK)
Svršek: bezešvý lepený, syntetická mikrovláknová useň/silonová síťovina
Podešev: LOWA ENDURO EVO
Technologie: MONOWRAP® , odpružení LOWA DynaPU®