Informace o společnosti Nordisk - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Informace o společnosti Nordisk

NORDISK COMPANY A/S je tradiční severský výrobce outdoorového vybavení. Firma byla založena v 60. létech minulého století. Její sídlo je v Dánsku a své výrobky kromě Dánska prodává v celé Skandinávii a v Německu. Drsné klimatické podmínky Severní Evropy a Skandinávského poloostrova zvláště jsou důvodem, proč jsou veškeré produkty NORDISK tak pečlivě konstruovány a testovány. Úcta a respekt k tradičním postupům a aplikace moderních technologií jsou ve všech výrobcích optimálně vyváženy.

Výrobky NORDISK pokrývají kompletní nabídku outdoorového vybavení: spací pytle, batohy, stany, samonafukovací matrace, nádobí a veškeré příslušenství k uvedeným kategoriím.
 
Výrobky NORDISK jsou pro snazší orientaci rozděleny do tří kategorií nazývaných zóny:
  1. Kategorie nejkvalitnějších produktů pro soustavné profesionální užívání v těžkých klimatických podmínkách je označena jako černá zóna.
  2. Vysoce kvalitní produkty pro náročné turisty, používané převážně o dovolené a méně často v extrémních klimatických podmínkách, jsou zařazeny do červené zóny. Obvykle vycházejí ze stejného konceptu jako modely z černé zóny, používají rovněž kvalitní, ale cenově dostupnější materiály.
  3. Většině rekreačních uživatelů vyhovuje velmi cenově příznivá zelená zóna, která zahrnuje produkty určené pro občasné použití v mírnějších klimatických podmínkách. I v tomto případě se jedná o kvalitní zboží vycházející z tradic firmy NORDISK.