Informace o společnosti Solda - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Informace o společnosti Solda

Italská firma SOLDA (SPORT PERFORMER srl) je nejstarším výrobcem lyžařských vosků na světě. Jejím zakladatelem byl Gino Solda, olympijský vítěz ze ZOH Lake Placid 1932. Tento všestranný sportovec zahájil výrobu lyžařských vosků a příslušenství k údržbě lyží v roce 1934, tedy vzápětí po svém olympijském úspěchu. O kvalitě vosků SOLDA svědčí i fakt, že je používá celý italský národní běžecký tým.

Společnost SOLDA provádí systematický výzkum kluzných vlastností vosků a není náhodou, že právě SOLDA jako první na světě uvedla na trh závodní vosky na bázi fluorokarbonů. Přední postavení v této oblasti si SOLDA udržuje dodnes. O širokém záběru inovačního úsilí firmy svědčí i unikátní patentovaný přípravek ACQUABLITZ pro rychlostní vodní sporty.

Heslo firmy, které má i ve svém logu, SOLDA - the SPEED MAKERS since 1934, mluví samo za sebe. Vosky SOLDA jsou pro ty, kteří, podobně jako zakladatel firmy Gino Solda, chtějí být ti nejrychlejší. Například vítěz Evropského poháru 2007 ve SKI-CROSU Zdeněk Šafář.