ZÁNĚTY KLOUBŮ - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

ZÁNĚTY KLOUBŮ

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1% populace, a často se projevuje již v mladém věku. Její základní příčina tkví v porušeném imunitním systému. Ten reaguje proti tkáním vlastního těla a poškozuje je, vyvolává v nich chronicky probíhající zánět. Revmatoidní artritida obecně je dlouhodobé, postupující a invalidizující onemocnění, provázené bolestí.

Výsledky klinické studie prokázaly, že při nošení ponožek Thorlo se silným polstrováním klesly maximální hodnoty lokálního tlaku o 32 %, při použití středního polstrování o 12 %, Samotná pružná vložka boty může snížit maximální lokální tlaky asi o 22-23 %. Snížení bolestivosti po 6 měsících užívání silně polstrovaných ponožek indikovalo 51% pacientů, při středním polstrování 32 % pacientů.

Testy byly prováděny u pacientů s jasně indikovaným onemocněním, výrazně vyšší efekt může přinést preventivní užívání silně polstrovaných ponožek.