Péřové spací pytle YETI - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Péřové spací pytle YETI

Spací pytle YETI se péřovou náplní jsou vyráběny ve čtyřech modelových řadách, SUNRIZER, FUSION, VIB a PASSION (seřazeny vzestupně podle ceny).

Řada SUNRIZER se skládá ze 4 modelů. Všechny mají komorovou konstrukci s H komorami. Modely se liší množstvím náplně a tedy teplotním rozsahem. Letní SUNRIZER 400 BLANKET je dekového střihu, má L zip, je tedy možné jej rozepnout i na spodním okraji a vytvořit z něj přikrývku. I ostatní modely SUNRIZER 500, SUNRIZER 600 WOMAN a SUNRIZER 800 COMFORT mají L zip a je možné je otevřít jako přikrývku (i když mají mumiový střih). Řada SUNRIZER představuje ekonomické provedení s perfektním zpracováním a promyšlenou konstrukcí, s orientací na vysoký komfort užívání. Vnější i vnitřní materiál je nylonová mikrovláknová Cordura SOFT CELL, péřovou náplň tvoří evropské peří CRYSTALDOWN, 90:10, s plnivostí 600+ cuin. Od roku 2014 bude nahrazena řadou TENSION.

Řada FUSION je vysoce sportovní a skládá se z 5ti modelů vhodných i do extrémních podmínek. Všechny mají komorovou konstrukci s H a S komorami, vyšší gramáže plnění s 2-3 vrstvami. Modely se liší množstvím náplně a tedy teplotním rozsahem. Všechny jsou mumiového střihu, s délkou zipu po kotníky, u extrémních po kolena. Spací pytle levého a pravého uspořádání lze zipem propojit. Vnitřní tkanina je SOFT CELL, vnější povrch vytváří velmi jemná nylonová mikrovláknová Cordura MICRO MINI CELL. Péřovou náplň tvoří evropské čisté husí peří CRYSTALDOWN, 90:10, s plnivostí 700+ cuin.

Řada VIB se skládá z 8mi superlehkých modelů (včetně 2 dětských) od letního po extrémní. Všechny mají komorovou konstrukci s H a S komorami, vyšší gramáže plnění s 2-3 vrstvami. Modely se liší množstvím náplně a tedy teplotním rozsahem. Všechny jsou mumiového střihu. Letní provedení (VIB 150) má L zip a lze jej otevřít jako přikrývku, ostatní mají délku zipu po kotníky resp. extrémní po kolena. Dětské modely mají stavitelnou délku. Vnitřní tkanina je superlehký ULTRA CELL, vnější povrch vytváří superlehký nylonový ripstop SUP CELL (32 g/m2). Péřovou náplň tvoří evropské čisté husí peří CRYSTALDOWN, 95:5, s plnivostí 800+ cuin.

Řada PASSION se skládá ze 3 ultralehkých modelů od letního po třísezónní (či extrémní útočný). Letní PASSION ONE má studené švy, ostatní dva mají komorovou konstrukci s H nebo S komorami. Modely se liší množstvím náplně a tedy teplotním rozsahem. Všechny jsou mumiového střihu. Všechna provedení mají délku zipu po kotníky a umožňují spojení levého a pravého uspořádání. Vnitřní i vnější tkanina je nejlehčí pro peří nepropustná tkanina NTN (nylonový kalandrovaný ripstop 7/10 den, 24,8 g/m2). Péřovou náplň tvoří evropské čisté husí peří CRYSTALDOWN, 95:5, s plnivostí 800+ cuin.

Zatím posledním slovem na poli ultralehkých spacích pytlů je model FEVER ZERO, který na veletrhu ve Friedrichshafenu získal cenu OUTDOOR INDUSTRY AWARD. Na extrémnímm odlehčení má zásluhu jak materiál NTN 0.2 (nylonový kalandrovaný ripstop 7/7 den, 19,8 g/m2), náplň husí peří CRYSTALDOWN, 97:3, s plnivostí 900+ cuin i polovioční délka postranního zipu. Výsledné parametry jsou:
hmotnost 280 g při plnění 110 g, sbalený rozměr dia 11 x 18 cm a zejména charakteristické teploty 15°C, 12°C, -1°C,