YETI a módní textil - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

YETI a módní textil

Firma YETI byla založena v Berlíně roku 1983 Berndem Exnerem se specializací na výrobu špičkových péřových výrobků pro expediční horolezectví. Do oblasti módy vstupuje v roce 1996 dámským péřovým kabátem a reklamní akcí „Down goes to town“.

V roce 2000 firmu YETI koupil Karl Breiding, významný německý obchodník peřím, a o 5 let později přešla firma YETI do vlastnictví dánského holdingu Nordisk Company AS.  Tím začal systematický vývoj špičkového péřového oblečení s využitím nejnovějších ultralehkých materiálů od firmy Toray.

YETI vytvořil a patentoval ochranné známky CrystalDown pro špičkové peří z evropských chovů s dodržováním přísného etického kodexu, Next to Nothing (NTN) pro unikátní ultralehkou tkaninu a Companion pro technické i volnočasové výrobky z NTN nylonových ripstopů.

V této době nastoupil u YETI významný německý módní návrhář Oliver Reetz. Firma úspěšně pronikla na japonský trh a kromě Olivera Reetze začala módní kolekci navrhovat i japonská návrhářka Yuko Yamazaki. V roce 2010 poprvé překročil objem prodeje módního oblečení objem prodeje specializovaného technického sportovního zboží (spacích pytlů, karimatek a expedičního oblečení).

Péřové oblečení, vyráběné firmou YETI, je v současnosti rozčleněno do několika kolekcí. Následuje jejich stručná charakteristika:

COMPANYON: Kolekce technického, volnočasového i módního ultralehkého oblečerní z NTN2 nylonového ripstopu s náplní z čistého husího peří Crystaldown (95:5, cuin 800+)

LIFESTYLE: Módní kolekce z polyamidových (nylon) a polyesterových tkanin plněná kvalitním husím peřím Crystaldown (90:10, cuin 700+) vytvořená módními návrháři Oliverem Reetzem a Yuko Yamazaki

NEW STYLES: modely vytvořené z moderních hi-tech materiálů v netradičním designu i zpracování

EXPEDITION: vysoce technická kolekce péřového oblečení pro expediční horolezectví, která obsahuje jak ultralehké modely z materiálu NTN 0.2, tak i robustní oblečení do těch nejtěžších klimatických podmínek. V oblasti ultralehkých modelů je zde určitý překryv s kolekcí Companyon