NEW STYLES - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

NEW STYLES

Péřové bundy do deště

Na veletrhu OUTDOOR 2013 ve Friedrichshafenu představila firma YETI pánskou péřovou bundu MODE a dámskou bundu NORTH a obě tyto bundy získali prestižní první cenu OUTDOOR INDUSTRY AWARD 2013. V čem jsou tak novátorské?

První novinka je v oblasti ekologie. Látka, z níž je bunda ušita je nylonový ripstop, ovšem polyamidová vlákna jsou vyrobena z rostlinné suroviny (ricinový olej) bez využití fosilních surovin (ropné deriváty).

Druhou novinkou je náplň bundy - husí peří s permanentní hydrofobní úpravou, tedy vodoodpudivé rychleschnoucí peří (90:10, cuin 700+).

A třetí novinka je střihová. Prošívání kanálů pro péřovou výplň nezasahuje do vnější části bundy a veškeré vnější švy jsou podlepené. Materiál bundy není impregnován (aby byla zachována maximální prodyšnost), ale je tak hladký, že voda po něm volně stéká.

Bundy jsou určeny pro jarní kolekci 2014.
Velikosti: dámské XS-XL, pánské XS-XXL
Barvy: černá, modrá, zelená (british racing green), temně šedá, dámská navíc i červená.

NORTH          jen některé barvy pro jaro 2014           MODE


Módní softshellové dámské kabáty Yuko Yamazaki

Firma TORAY, inovační partner firmy YETI, představila speciální polyamidovou softshellovou tkaninu z koženým vnějším vzhledem a ns vnitřní straně s počesaným polyesterovým úpletem. Tuto tkaninu využila Yuko Yamazaki pro vyvzorování vysoce módního dámského kabátu FLAIR a dámského ponča MUSE.

Velikosti: XS-XL
Barvy: černá, námořní modř, zlatohnědá, listově zelená a oranžová.

FLAIR          jen některé barvy pro jaro 2014           MUSE


Ukázka z módní přehlídky STYL/KABO srpen 2013: