LOWA Flex

Lowa Flex představuje unikátní konstrukci svršku obuvi, která umožňuje ohyb podešve v místě prstů bez toho, aby šněrování tlačilo na prsty shora.

LOWA FLEX je název pro patentované řešení svršku trekingové obuvi. Obuv z kategorie TREKING má oproti obuvi pro chůzi se zátěží (BACKACKING) výrazně ohebnější podešev. Při ohybu boty dochází k tlaku šněrování na prsty shora, což se po delší chůzi projevuje jako výrazný diskomfort. U obuvi z kategorie BACKPACKING, kde je podešev méně ohebná, k tomuto jevu nedochází.

Řešení tohoto problému si vynutilo odlišnou konstrukci svršku trekingové obuvi a řešení bylo uplatněno a odzkoušeno nejprve na modelu CAMINO, kde se plně osvědčilo. V čem toto řešení spočívá?

Princip řešení je vcelku jednoduchý: bylo třeba zajistit, aby u nártové části šněrování se tkaničky volně posouvali v očkách podle vyvíjeného tlaku při ohybu podešve a aby celá konstrukce oček měla co nejvíce stupňů volnosti pro dokonalé přizpůsobení tvaru nártu.

Následná animace ukazuje, jak se celý systém šněrování nártové části při deformaci podešve přizpůsobuje a výsledkem je nebývalý komfort a nižší únava při chůzi.