Gear Aid by McNETT

Americká rodinná společnost McNETT byla po 35 letech velmi úspěšné činnosti v oboru výroby potřeb pro údržbu a opravy outdoorového vybavení v roce 2015 prodána kanadské společnosti COGHLAN´´´ S Ltd.

Společnost COGHLAN´s Ltd. byla založena v roce 1959 ve Winnipegu v Kanadě Normem Coghlanem a její první výrobek byl držák, umožňující přípravu toastů na grilu či ohništi. Firma tento výrobek postupně opustila a profilovala se jako výrobce a distributor potřeb pro kempování. Nákup společnosti McNETT byl logickým vyústěním snah o rozšíření sortimentu a celosvětovou expanzi.

Společnost COGHLAN´´´ S Ltd. používá pro své výrobky značku GEAR AID. Při převzetí firmy McNETT se rozhodla touto značkou postupně označovat i původní výrobky McNETT. Přitom došlo k jejich přejmenování, což do jisté míry souvisí s nutností respektovat registrovaná autorská práva.

Společnost COGHLAN´´´ S Ltd. převzala i evropské zastoupení společnosti McNETT. To je stále registrováno pod původním jménem McNETT Europe. Tato společnost je nyní oficiálním distributorem všech výrobků COGHLAN´ S pro Evropu. Proto na všech výrobcích certifikovaných pro EU vidíte logo GEAR AID by McNETT.

Pod značkou GEAR AID je nabízen rozsáhlý sortiment výrobků, které jsou určeny pro opravy a údržbu outdoorové, potápěčské a rybářské výzbroje a výstroje. Do tohoto sortimentu patří lepidla, zátěry a záplaty pro vodotěsné opravy membránových a zátěrovaných textilií, přípravky pro ošetřování údržbu potápěčské výstroje i výzbroje, prací a impregnační přípravky na sportovní oděvy, odstraňovače pachů, přípravky k ošetření lodí, včetně nafukovacích, ale i rychleschnoucí mikrovláknové ručníky a mnoho dalších doplňků. Díky všestrannému záběru si firma dala do svého loga heslo: GEAR AID – základ cest za dobrodružstvím.