Gabel

Společnost GABEL byla založena v roce 1956 Galdinem Beltramellem, uznávaným sportovcem a lyžařem. V době vzniku firma vyráběla zejména lyžařské a vycházkové hole. Soustavné inovace řadí GABEL mezi několik předních světových značek, a to jak v oblasti technologie, tak i úrovni grafického designu.

Cílem výzkumu a vývoje ve firmě GABEL je neustále zdokonalovat veškeré výrobky a proinovační strategie společnosti je jedním z důležitých faktorů, proč si hole GABEL oblíbili zákazníci v 38 zemích světa.

V roce 1997 GABEL představil na veletrhu Outdoor ve Friedrichshafenu kompletní kolekci teleskopických trekingových a turistických holí a od té doby jsou trekingové hole GABEL patří mezi ty nejkvalitnější výrobky v této oblasti. Outdoorová sekce je v současnosti obratově nejsilnější částí portfolia Gabel.  Na druhé místo ve firmě a na čelní místo ve světě se zařadila výroba holí pro Nordic Walking.

Úcta k přírodě a hledání harmonické koexistence jsou hlavními prioritami při zavádění nových technologií. Speciální péče je ve firmě GABEL věnována otázkám recyklace odpadů, využití druhotných surovin ve výrobě, soustavnému snižování emisí a snižování energetické náročnosti výroby. GABEL v současnosti využívá fotovoltaické zdroje k částečnému pokrytí elektrické energie potřebné pro výrobu.